Pulë e pjekur në gjethe dafine

spot_imgspot_img

Perbersit:
800 gr pulë
2-3 qepë
20 dafinë gjethe
500 gr patate
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi
100 ml ujë.

Pergatitja:
Në fundin e tavës vendosim gjethet e dafinës, pastaj patatet, të ndaranë rende ose të prera hollë, i kriposim dhe biberosim pak.

Pulën e marimojmë me vaj vegjetal, kripë dhe biber të zi dhe e vendosim përmbi patate.

Ia shtojmë ujin e mbetur dhe e mbyllim me kapak ose folie alumin dhe e pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 1,5-2 orë.

Në 10 minutat e fundit të pjekjës ia largojmë kapakun.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë me speca dhe ullinj
Artikulli tjetërRizoto me pulë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu