Pule me patate ne furre

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pule
  • 1 kg patate
  • 1 qepe
  • rozmarine
  • vaj ulliri

Përgatitja e pulës me patate në furrë:

Pasi kemi lare dhe pastruar mire pulen pa i hequr lekuren, pasi ajo i jep me teper shije lengut, e veme te zieje ne nje tenxhere duke mbuluar 3/4 me uje. Shtojme gjysmen e qepes, pak rozmarine dhe sasine e deshiruar te kripes.

Nderkohe qerojme patatet, i presim ne kubike te vegjel dhe i shtrojme ne nje tepsi duke i hapur mire me qellim qe te mos jene njera mbi tjetren.

Shtojme gjysmen tjeter te qepes te prere holle, pulen e zier (jo fort, pasi do te gatuhet akoma ne furre) marinojme me piper te zi, rozmarine, kripe e vaj ulliri (1 luge gjelle per person).

Shtojme 1 gote uji me lengun e pules dhe e fusim ne furren e ngrohur me pare ne temperaturen 200° per rreth 20-30 min.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë të mbushur me oriz
Artikulli tjetërTave me mish qengji

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu