Qebapë Qengji

spot_imgspot_img

Përbërësit:
600gr mish qengji
2-3 speca
3 qepe
1.5dl kos
kripe
piper i zi

Përgatitja:
Prejeni mishin ne copa katrore, dhe futeni ne perzierjen e kosit, qepeve te grire, kripes dhe piperit te zi. Mbulojeni ate mire me flete te tejdukshme dhe mbajeni ne frigorifer se paku 12 ore. Pas kesaj, kullojani marinaden mishit dhe ngulni copezat e tij ne shkopinj te holle druri duke i perzier me copat e specit dhe qepes. Piqni copezat e mishit ne skare ose ne tigan duke i rrotulluar vazhdimisht. Sherbejini te ngrohte.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakDollma me laker dhe me mish
Artikulli tjetërSarme me gjethe spinaqi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu