Sarme me gjethe spinaqi

spot_imgspot_img

Perbersit:

0.5 kg mish te bluar
30 gjethe spinaq
3 kokë qepë
1 gotë oriz
250 gr gjalpë
2 lugë piper i kuq
2 gota ujë
1 gotë ajkë
kripë
Piper te zi.

Pergatitja:

Në një tigan vendosim qepët e coptuara, mishin e bluar, orizin, krypë dhe piper të zi sipas shijes, i fërgojmë për 5 minuta dhe e shtojmë piperin e kuq, vazhdojmë me fërgim dhe për 2 minuta të tjërë

Gjethet e spinaqit i përvlojmë me ujë

Masën në tigan e mbështjellim me gjethet e spinaqit

Sarmat e mbështjellura i rendisim në tenxhere, dhe i shtojmë 2 gota ujë në të

Djegim pak ynyrën në një tigan bashkë me 1 lugë piper të kuq dhe e shtojmë në tenxhere

Sarmat i ziejmë në temperaturë mesatre për 1 orë

Sarmat pasi të jën zier i heqim nga tenxherja, i rendisim në tavë, shtojmë 1 gotë ajkë sipër tyre, dhe i pjekim në furrë për 15 minuta

Pas kësaj sarmat janë të gatshme për servim.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQebapë Qengji
Artikulli tjetërQofte me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu