Qoftet te shijshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg mish
2-3 kokrra qepë
6-7 thelpinj hudhre
2 vezë
piper të zi e të kuq
1 gotë vaj
1 gotë miell
1 lugë kafeje me sodë

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit e mësipërm i përziejmë bashkë një nga një, pastaj u japim formën qofteve dhe në fund në qoftë se dëshironi mund ti lyeni me vezë dhe miell.

Piqen në zgarë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrofne të mbushura me krem
Artikulli tjetërSallatë verore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu