Supë me lakër

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 kg laker
1,25 lëng koncentrate viçi
4-6 copa të bukës
4-6 lugë djathë
4-6 lugë vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Pergatitja:

Lëngun e mishit derdhni në një tenxhere për vluarje.

Ia shtoni lakrën dhe e lëni në zjarrë të vlojë rreth 10-15 minuta, pas vluarjës ia shtoni copat e bukës dhe e përzieni e gjithë glazurën.

E largoni tenxherën nga zjarri, ia shtoni kripën, biberin e zi, vajin vegjetal, djathin dhe e përzieni e gjithë supën e përgatitur.

Supën me lakër e derdhni nëpër pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakShpageti me mish pule
Artikulli tjetërPite me pulë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu