Ja supa qe duhet ta konsumoni cdo jave qe ju jep super fuqi

spot_imgspot_img

Perbersit:
250 gr thjerreza
500 ml uje
2 – 3 thelpinj hudher
1 kokerr qepe
1 karrote
2 gjethe dafine
salce domate ose spece
kripe
pak rigon
piper sipas deshires.

Pergatitja:
Ne fillim lajme thjerrezat me uje te ngrohte. Me pas mund te vazhdojme te hedhim ne nje ene te gjitha asortimentet se bashku. E vendosim enen ne zjarr te ulet per rreth 20 minuta.
Pasi shohim qc thjerrezat kane zier, me ndihmen e nje luge, shtypim qepen dhe karoten.
I hedhim salce domate ose spece sipas deshires.
Ne fund e rregullojme me kripe dhe piper.
Gjelle thjerreza eshte nje recete gatimi e shpjete dhe pa shume mundim, ideale kur nuk kemi shume kohe dhe duam te konsumojme digka me vlera ushqyese.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPatate me qofte në furrë
Artikulli tjetërSalmon me mustardë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu