Lakror me spinaq

spot_imgspot_img

Përbërësit

  • 1racion brumë i qullur,
  • 600-700gr spinaq i zier,
  • 250gr gjizë,
  • 4-5luge kaçkavall parmixhan i grirë,
  • 2 vezë,
  • 1.5L ajkë e lëngshme,
  • kripë,
  • piper,
  • 20gr gjalpë,
  • 1luge bukë e tharë e thërrmuar.

Hapat

Përzieni në një tas spinaqin me gjizën, shtoni kaçkavallin e grirë, vezët, ajkën, kripër, piperin dhe nëse doni pak arrëmyshk.

Mbusheni petën e brumit të qullët, hidhni maja birre, bukë të tharë të thërrmuar, shpërndani përsipër gjalpin dhe piqeni në furrë në 180 gradë për 40 minuta afërsisht.

Lakronin mund ta shërbeni të nxehtë ose të ngrohtë, por edhe në temperaturë mjedisi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSalcë me kërpudha
Artikulli tjetërPetë misri me hithëra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu